18 Kasım 2014

Avon Stardust oje - Glitter teal


  Son Avon alışverişimde,yeni seri olan Stardust'tan 2 tane oje aldım :) İlkini geçen hafta sürdüm ve bayıldım ! Glitter teal adında,adı üstünde yeşilimsi mavi harika bir renk.Bu seri dokulu ve ışıltılı ojelerden oluşuyor.Sanırım 7-8 renk seçeneği vardı.Bir diğer aldığım ise mürdüm rengi olan.Onu da sürdüğüm zaman paylaşacağım. 2 kat sürdüm ve kuruma hızı süperdi.Kalıcılığa da bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim.5 gün boyunca hiç bozulmadan tırnaklarımdaydı ve ben sildim sonunda :)Ayrıca şişe tasarımı da harika olmuş ! Dokulu ve ışıl ışıl parlayan ojeleri sevenler bence bu seriye bir göz atsın derim.İndirimli olarak 7.90 tl.ye aldım ben. Fotoğraflar flaşlı çekim.


04 Kasım 2014

Mimim vaaar :)  Sevgili arkidişim kontesce beni mimlemiş.Uzuuuun zaman sonra gelen ilk mim oldu bu hihihii :) Teşekkür edip hemen sorulara geçiyorum.Kısa senaryo tarzı sorulara,ne yapardım diye cevap veriyoruz.Çok eğlenceli bence. Hadi bakalıım :

  Romantik : Bir süredir hoşlandığın biri var. Konuşmaya çekiniyorsun ama artık bu belirsiz gidişatı yönlendirmen lazım..
  - Belirsizlik sevmem.Bir gün konuşurken pat diye söyler kurtulurum.Ne olursa olsun :)

  Dram : Çocukken öyle birşey yaptı ki kuzenin senin kör olmana neden oldu ama bunu aileleriniz bilmiyor.Herkese her şeyi anlatır ve o kuzeninle konuşur musun,yoksa acını içine atar,hiçbir şey olmamış gibi kuzeninle konuşup yaşamına devam mı edersin ?
  - O olay olduğu anda zaten direk ailelerimizin haberi olurdu,bu kadar beklemezdim bile.

  Bilimkurgu : Süper bir gücün olacak.Bunun ne olmasını isterdin ?
 - İki tane arasında kaldım aslında :) Görünmez olmak ve karşımdaki insanların düşüncelerini okuyabilmek.

  Macera : Gece uyurken eve hırsız girdiğini farkediyorsun. Dahası,hırsızın odana süzülüp,çekmecelerini karıştırdığını duyuyorsun. Ne yaparsın ?
 - Hiç yerimden kıpırdayamaz,nefes bile almadan odamdan çıkmasını beklerdim kesin.

  Komedi : Resmi bir ortamdasın.Deri koltuğa oturduğunda koltuktan ses çıktı ama herkes o sesin senden çıktığını düşünmüş olabilir...
  - Tebessüm edip,koltuğa bakardım durum anlaşılsın diye :))
  
  Korku : Elinde bıçak olan bir katil üzerine doğru geliyor.Kurtulmak için ne dersin ?
 Birşey demeye fırsat olacağını sanmıyorum.Tabana kuvvet koşarım :D

   Ben de bu mimi beğenip,yapmak isteyen herkese yolluyorum ;)
  

01 Kasım 2014

Halloween partisi tipleri :)

  31 ekim günü Alsancak Tato barda Halloween partisi olduğunu öğrenince,tamam dedik biz de gidelim :) Tabi ki makyajımızı da yapacaktık.Kostümlü bir partiydi ama kostüm açısından pek birşeyimiz yoktu.Kısıtlı zamanda,en azından makyajla hallederiz dedik.Elifcan ile önce gerekli birkaç malzemeyi aldık,sonra da birlikte makyajlarımızı yaptık.Benim kafamda Creepy clown makyajı vardı.Korku filmlerinde palyaçolara karşı her zaman ayrı bir sempatim olmuştur :) Filmlerden korkmayan bir insan olduğum halde,en dandik korku filmlerindeki palyaçoları bile ürkünç bulurum.Elifcan ise Gothic doll kılığına bürünmek istedi.Makyajlar sırasında çok eğlendik,güldük gerçekten :D Hatta ben "Keşke her gün Halloween makyajı yapsam" dedim.Palyaço makyajı çok detay ve çaba gerektiren bir makyaj da olmadığından,gayet doğaçlama elimi korkak alıştırmadan yaptım makyajı.Göz çevremde koyu renk farlar ve siyah göz kalemi kullandım.Ağız kısmı ise 2 bordo ruj ile oldu bitti.Özellikle dışarıda tazelerken durmadan espriler patlattım."Rujum bulaşmış mı?","Ben bir rujumu tazeleyeyim" tarzında konuştum durdum :))) Alnımdaki yarık ve Elifcan'ın boynundaki kesiği ise bildiğimiz saç waxı kullanarak yaptık.Elifcan'ın elinden çıktı o kısımlar.Şeffaf,yeterince kıvamlı bir wax aldık.İstediğimiz bölgeye bolca yapıştırıp,üzerine kesmeyen bir bıçakla derin yarıklar açtık.Üzerine de fondöten ve pudrayı geçtik bolca.Ardından da bordo lipgloss,kırmızı ruj ve siyah göz kalemi kullanarak kan efektini verdik.Bence çok pratik ve iğrenç,gerçekçi görünen makyajlar oldular,sevdik :) Ama eğlenceli kısımlardan biri de,bara doğru giderken Kıbrıs şehitlerinde insanların bize bakışları,laflarıydı.Arabanın içindeyken bile,dışarıdan görenler dumur bir şekilde bakakalıyordu hahaa :)) Çok güldük valla,ilginç bir deneyim oldu hayatımızda.Gerçi partide en çok özenmiş,tam makyajlı tipler bir bizdik.Bizden başka sayılı kişi vardı böyle makyajlar yapmış.Bazıları dükkandan maske alıp takmıştı kolaya kaçıp.Biz tam anlamıyla Halloween ruhuna kaptırmışız,iyi de etmişiz açıkçası fotoğraflar da geriye anı olarak kaldı..Beni herkes Joker'e benzetti ama ortaya karışık bir palyaço yaptım aslında.Kafamdaki mini şapkayı da son girdiğimiz takıcıdan bulduk,başlarda hiçbir yerde görememiştik.Şimdi sizleri fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkidişler :) Ruhsuz,ölü blog takipçileri istemiyorum cidden hevesim kaçmaya başladı,kırılıyorum hiç yorum gelmemesine.Bakıp bakıp kaçmayın lütfen ;)