28 Ağustos 2014

Galaksi desenli Converse (diy)

    Geçtiğimiz günlerde bir denemem hüsranla sonuçlanınca, galaksi desen ayakkabıya çok kafayı taktığımdan 2. kez denemeye karar verdim. İnternetteki yabancı blog ve videolardan görüp,araştırıp kadarıyla yaptım.Önce ilk denemem neden iyi sonuçlanmadı onu söyleyeyim de yapacak olanlar da aynı hataya düşmesin :) Bloglardaki yapımlarında,herkes akrilik boya kullandığını yazmıştı ama ben kumaş boyası ile de olacağını düşündüm niyeyse ve elimde zaten geçen yazdan kalma galaksi renklerinde kumaş boyaları vardı. Hazır varken onları kullanırım,olur dedim. Tabi ki orijinal Converselere kıyamayacağım için,gidip Bospa'dan 25 tl.ye siyah renk kısa Converse modeli ayakkabı aldım. Ama gelin görün ki,herkesin akrilik boya ile yapmasında birşey varmış :D Kumaş boyalarının üzerinde de zaten "Beyaz renkli kumaşlar içindir" yazıyordu ama ben umursamadım ve yapmaya başladım. Sonuç olarak,siyah ayakkabı üzerine kumaş boyası renk vermedi arkidişler. Hiç de içime sinmedi tabi o yaptığım. Yani ya beyaz ayakkabı üzerine kumaş boyası ile ya da beyaz,siyah,lacivert üzerine akrilik boya ile boyamak gerekiyormuş,bunu unutmayın ;)

   Neyse bu seferki denemem için de Deichmann'ın sitesinden beyaz,kısa Converse model ayakkabı aldım kargo dahil 30 tl.ye ve tahtakalehobi sitesinden de Cadence marka,galaksi renklerinde,5 renk akrilik boya aldım. Mavi,mor,fuşya,siyah ve beyaz olmak üzre.. Maalesef video ve yapım aşamalarını çekemedim çünkü o sıradan bunları çekmek biraz zor açıkçası.Zaten sıcakta,balkonda zor şartlarda yaptım bu işlemi :)) Youtube ve Google'da "galaxy converse" diye aratırsanız yapılışlarını görebilirsiniz. Boyaları herhangi bir süngerle uygulayabilirsiniz.Ben bulaşık süngerini 3 parçaya kesip,her ayrı renk için bir parça kullanarak,tampon hareketlerle uyguladım. Üzerindeki beyaz yıldız efektlerini ise,eski bir diş fırçası ile sıçratıyorsunuz ki bu aşama beni gıcık etti :D Ayakkabının üzerinden çok etrafa sıçradı boya ,üzerime bile geldi biraz :)) Ama sonuç olarak becerdim. Şimdi gelelim beyaz,dümdüz bir ayakkabı nasıl galaksi desenliye dönüşmüş. Buarada bağcıkları mor ve siyah kullanacağım.Mavileri fotoğraf amaçlı taktım,mor bağcıklar diğer ayakkabıda çünkü.

   İlk hali :)Büyük uğraşlar sonucu ortaya çıkardığım galaksi papuçlarıııım :)
Nasıl sizce değmiş mi kafayı takıp,2. kez denediğime ?? Ben çok sevdim !

11 Ağustos 2014

Kleancolor American Eyecon baked eyeshadows


  Bu yazımda sizlere,son beautyjoint alışverişimde aldığım Kleancolor American Eyecon pişirilmiş farların 2 rengini tanıtacağım. Yabancı bloglardan araştırdığım kadarıyla,bunlar en çok beğenilen ve tercih edilen renklerdenmiş. Ben de bayıldım cidden ;) Bakalım neleri almışım :


  Benim seçtiğim renkler,üst soldaki Malt,sağdaki ise Khaki . Ben ikisine de ba-yıl-dım ! <3 Yapıları yumuşacık,renk verişleri ise harika,hem de sadece 1.75 dolarlık farlara göre :) Bu fiyattan böyle bir performans beklemezdim açıkçası,umduğumdan iyi çıktılar. Son makyaj videomda Malt rengini kullandım hatta. 2li fotolardan üsttekiler flaşsız,alttakiler ise flaşlı çekimdir.Renklerin güzelliğine bakar mısınız ! Bayılmayayım da napayım :) Tek dokunuşta renklerini veriyorlar.Bu seride 40-50 renk seçeneği var sanırım.Yalnız matte diye belirtilen renkler bunlar kadar renk vermiyormuş diye duydum.Almayı düşünürseniz aklınızda bulunsun. Bu 2 rengi kesinlikle tavsiye ederim. En az 5 saat de bozulmadan durdu Malt rengi.


Khaki,harika bir bronzumsu yeşilimsi bir kahve :) Nası tanımlasam bilemedim ama hepsinin karışımı gibi. Malt ise duo chrome gibi bir renk.Lila-gri tonlarına sahip ama mavimsi,gümüşümsü yansımaları da var gibi. Çok ilginç bir renk bu bana göre. Harikalar,ben çok sevdim. Herkese tavsiye ederim ;)


01 Ağustos 2014

5. Beautyjoint alışverişim :)

  Yeni bir yurtdışı alışverişi yazımla buradayım ;) Beautyjoint 'i artık duymayan kalmamıştır sanıyorum. Sorunsuz bir şekilde Tr.de olmayan kozmetik markalarından,uygun fiyata ve uygun kargo ücreti ile alışveriş yapabilmemizi sağlıyor kendileri :) Daha önce 4 siparişim oldu ve hepsi de elime sorunsuz ulaştı.Ayrıca hızlarından da çok memnunum. Geçenlerde 5.alışverişimi yaptım ve pakedim dün elime geçti. Normal şartlarda,kargoya verildikten 9 gün sonra Tr.ye giriş yapmış paket ama araya bayram girdiği için gecikti elime geçmesi doğal olarak. 4.alışverişimde de 9 günde elimde olmuştu ki bu süper bence :))

  Bu alışverişimde,daha önce denemediğim çok uygun fiyatlı markalardan,merak ettiğim ürünleri almak istedim. Bakalım neler almışım :


- 2 adet Kleancolor American Eyecon baked shadow 1.75 dolar (Bu farlara bayıldım ! Hatta Youtube kanalıma son eklediğim makyaj videomda Malt rengini kullandım.Harikalar ! Yazıları gelecek;)
- Jordana Matte lipstick  1.59 dolar (Mat bir ruj . Rengine ve duruşuna bayıldım.)
- Nyx Jumbo lip pencil 4 dolar (Merak ettiğim için aldım.Nude,bana uyan bir ton oldu.Parlal bitişli ve dudağı çok hoş gösteriyor.)
- L.A Colors Jumbo eye pencil 1.75 dolar (Bunlar merak ettiğim,renklerini beğendiğim kalem farlardı fakat hayal kırıklığına uğradım.Çok zor renk veriyor ve bulaşıyorlar.)
- Body Drench Candy Licious lip balm 2.49 dolar (Meraktan ve şirin görüntüsünden dolayı aldım.Kokusu hoş,nemlendirmesi de yeterli geldi bana.)Ben bu alışverişime toplamda 22 dolar ödedim. Kargosu ise 6.87 dolar tuttu. Beautyjoint'i,diğer sitelere göre daha uygun kargo seçeneği de olduğu için çok seviyorum ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Siz not yazmasanız bile,paketlerin üzerine "Art supplies" yazıp,ücreti düşük gösteriyorlar. Daha ne olsun :)