13 Haziran 2014

Essence - Over the rainbow


   Son aldığım ve yeni renklerden olduğunu düşündüğüm Essence oje ile burdayım ;) Ojenin rengi ve adı çok uyumlu bence. Adını çok sevdim ayrıca,bana "Somewhere over the rainbow" şarkısını hatırlattı. Bilmeyenler linke gidebilir. Wizard of Oz'da Judy Garland'ın söylediği şarkıdır,çok severim :) Neyseee gelelim ojemize .. Ben rengi çok beğendim,böyle büyülü,masal dünyası rengi gibi geldi bana hehehh .. Biraz yanardönerli bir renk. Duochrome demek istiyorum ama fotolarken duochromeluğunu göstermedi hiç :/ Lila-mavi karışımı bir renk kendisi ve 2 katta rengini iyi verdi. İlk 3 fotoğraf gün ışığında ve flaşssız,geri kalanlar flaşlıdır.

05 Haziran 2014

Aliexpress ayakkabı alışverişim


   Geçtiğimiz ay yine Aliexpress'ten bir alışverişim oldu. Ebay gibi Aliexpress'e de taktım son zamanlarda biraz :) Bu seferki ayakkabı idi. Bot şeklinde ama yazlık sandalet modeli. Topuklar da şaşırmayacağınız üzre kalın ve platformlu :)) Tam benlik yani. Bu tarz modeller herkesin zevki değil biliyorum ama ben eskiden beri böyle kalın kaba topukları çok sevmişimdir. Kışın bu tarz bir bot alamayınca ben de yazlık alayım dedim ve bu fıstıkları aldım. Aldığım dükkan ve diğer ürünleri için şuraya ışınlanabilirsiniz ;) 100lerce çeşit ayakkabı var,açıkçası bunu seçmekte baya zorlanmıştım çünkü bu tarz topukları olan sürüyle harika model mevcut. Almak isteyenlere,seçim konusunda kolay gelsin diyorum :))

  Bunlar 31-32 dolar gibi birşeydi.Bence Tr.de bulunmayan böyle orijinal bir model için süper fiyat :) Numara konusunda da birşeyler söylemek istiyorum.Ben normalde 37 giyiyorum ama önü açık,sandalet tarzı modellerde 36 da oluyor. Bu ayakkabıları 6 numara aldım ki bu da 36ya denk geliyor. Kapalı ayakkabı ve botlarda 6,5 no alıyordum yurtdışı alışverişlerimde ve tam geliyordu ama bot ise 7 de aldığım oluyordu. Biraz karışık aslında bu no konusu. Ben size şunu diyim,yarım no büyük alabilirsiniz ;)Yanları kalın şeffaf bir tül gibi transparan.. Ön platform 4 cm,topuk ise 9 cm. Yani 5 cm.lik bir topuk hissediliyor,gayet rahat. Ayrıca hiç de göründüğü gibi ağır bir ayakkabı değil, aksine çok hafif ve yumuşak. Bir an önce giymek istiyorum,skinnylerle güzel olacağını düşünmüştüm alırken :) Ayakkabılar bana tam 1 ayda ulaştı,tabi bu süre herkeste aynı olmayabiliyor. 3-4 haftada geliyor normal şartlarda. Ben gayet memnun kaldım.


02 Haziran 2014

Catherine Arley Gold ve Silky touch serisi rujlar

 
  Catherine Arley'in yakında çıkacak olan Gold serisi ve hali hazırda burada satışta olan Silky touch serisi rujları ile buradayım. Fikir edinebilmeniz açısından swatchları ve yorumlarım bu yazıda olacak ;) Bana toplamda 2 seriden 8 ruj gönderildi. 

  Öncelikle yakında sitesinde de satışa girecek olan Gold serisi rujlarla başlayayım.Bana 3 rengi geldi. Seride kaç renk var ve fiyatlar ne henüz bilmiyorum ama sitesini takipte olursanız öğrenebilirsiniz . Seri adından da belli olacağı üzre,ambalajlar da altın rengi ve çok şık,havalı ! Ben altın renk sevmeyen bir insan olarak ambalajları cidden beğendim. Özellikle de alt fotolarda göreceksiniz,kapaklar çevirerek açılıyor.Bu durum,çantada açılmamasını da sağlıyor :) Ben ilk kez böyle bir ruj ambalajı gördüm açıkçası.


Bana gelen renkler ve swatchları ise bu şekilde .. Yapılarını gayet beğendim. Rahat sürülen,nemlendirici bir yapıları var ama öyle çok yumuşak olan tarzda değil. Bulaşıp,bozulmayan tarzda bir nemlendirmeleri var. Özellikle 207 noyu çok beğendim ve kendime yakıştırdım.Bir önceki yazımdaki makyaj videomda bu ruju da dudağımda görebilirsiniz. Kalıcılık olarak da yeterli diyebilirim.Şimdi geldik eski serilerden Silky touch rujlara :) Bunlardan da 5 renk gönderildi bana. Yapıları Gold serisi rujlara benziyor,tam olarak aralarındaki farkı çözemedim. Kalıcılıkları ve nemlendirmeleri yine gayet iyi. Hatta fazla kalıcı olduklarını söyleyebilirim. Elimin üstündelerken yıkadım,sabunla ovaladım zor çıktı :) Kalıcı rujları sevenler bu seriye bir göz atabilir.Renk seçenekleri de oldukça fazla. 


Özellikle en soldaki 2 renk hoşuma gitti. Soldaki değişik,tatlı bir ton her ne kadar bana pek yakıştığını düşünmesem de :) Onun yanındaki 616 ise yukarıda beğendiğim dediğim 207nin 1 ton açığı gibi geldi bana. Bu ton rujların saçlarımla uyum sağladığını farkettim.


Silky touch rujlara ve diğer Catherine Arley ürünlerine, yukarıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. Gold serisi ise yakın zamanda sitede satışta olacakmış. Catherine Arley ve Dilek hanıma buradan tekrar teşekkür ederim :)
01 Haziran 2014

Catherine Arley Gold serisi ile makyaj (video)

Arkadaşlar,yakında sitesinde de satışta olacak olan,Catherine Arley Gold serisinden 4 ürünü kullanarak bir makyaj yaptım. Umarım hoşunuza gider. İyi seyirler ;)