07 Kasım 2013

Son zamanlarda izlediklerim

   Yine bir "neler izlemişim" postuyla buradayım arkadaşlar ;) Baya film birikmiş yine . O zaman hemen afişlere ve kısa yorumlarıma geçelim .. Son izlediğimden,geriye doğru sıralama yaptım.

   Violet&Daisy imdb izleme listemde olan bir filmdi. Altyazılı,iyi kalitesi nete düşünce de hemen atladım tabi :) Genel olarak filmi beğendim. Ne süper diyebilirim,ne de kötü. Filmde haziran ayında rahmetli olmuş James Gandolfini de var.Açıkçası onu filmde görünce biraz duygulandım. Alexis Bledel'i Gilmore Girls'ten hatırlarsınız zaten,çok tatlıydı filmde :) Film,kiralık katillik yapan 2 genç kızı konu alıyor. Herşey iyi hoş giderken,bir gün kabul ettikleri iş sayesinde ilginç ve duygusal anlar yaşanıyor. Gerisini de izleyip görün.Benim yer yer duygulandığım bir film oldu.Neyse çok konuştum :)


Diğer beğenimi kazanan film ise ,Trainspotting'in yönetmeni Danny Boyle'dan Shallow Grave.. Bu filmi de merak ediyordum ve görünce hemen açtım,izledim. Pişman da olmadım. Zaten Ewan Mcgregor olduğu için de kaçmazdı :) <3 Hastasıyız :P Film kara komedi türünde. Kara komedileri pek severim. Ana konu ise para :) Paranın insanların hayatındaki etkisini çok iyi şekilde göstermiş bu film. Final sahnesi bence efsaneydi. Kesinlikle izlemenizi öneririm !


Diğer filmimiz ise bir Hint filmi. Bu film hakkındaki olumlu yorumları ve yüksek imdb puanını görünce çok meraklandım ve izleyeyim bakalım dedim ama açıkçası umduğumu bulamadım. Bu filmi izleyip,çok beğenip de bana şaşıranlar olacaktır belki ama neden bilmiyorum bu film bana çok uzun ve biraz da sıkıcı geldi . Favori Hint filmlerim 3 idiots ve Black diyeyim. Ama 3 idiots tan şaşmam :) O kadar içimi baydı ki bir süre sonra,sonları atlayarak geçtim . Onun dışında,aslında çekimler ve müzikler iyiydi ama bu film bana biraz özenti geldi,bilmiyorum. Charlie Chaplin ve Fransız filmlerine göndermelerle doluydu. Kendilerinden daha çok katsalardı belki de beğenebilirdim. 


Starlet ise genç bir kız ile yaşlı bir teyzenin arasındaki arkadaşlığı anlatıyor. Vakit geçirmek için izlenebilir. Ben sıkılmadan izledim ;)


Bu filmin ise afişine aldanmayın,dikkat çekme amaçlı olmuş biraz sanırım :) +1 filmin adı .. Biraz bilimkurgu,farklı bir senaryoya sahip bir filmdi. Bir grup genç insanın,bir gece yaşadığı garip olayları konu alıyor. Bunda ipucu vermek istemiyorum ama filmin adı ve afiş biraz yardım etsin size :)


Yine eskilerden,bir Roman Polanski filmi Death and the maiden... Sigourney Weaver ve Ben Kingsley'in başrollerinde olduğu ve oyunculuklarının tavan yaptığı bir film ;) Psikolojik-gerilim türünde .. Beğendim bunu da,tavsiye edebilirim.


Haunter ise gerilim filmi arayışlarım sırasında,ortalama puanı olduğu halde izlediğim bir film. Başrolde,artık büyümüş serpilmiş olan "Little miss sunshine"dan Abigail Breslin var :) 5 küsur puanlık,sıkmayan,oldukça ilginç bir film. Neden ilginç derseniz,bu filmde klasik perili ev muhabbeti tersine dönmüş . İzleyin görün ;)


The mortal instruments - City of bones ise diğer bir beğendiğim film. Bu yanlış hatırlamıyorsam kitaptan uyarlanmış. Normalde fantastik,bu tarz filmlerle aram pek iyi değildir ama bunun fragmanını izleyince çok ilgimi çekmişti. İzledim ve pişman olmadım :) Gayet sürükleyici ve sıkmayan bir filmdi bence . Gotik de bir hava vardı filmde. Fantastik filmleri sevenlere öneririm ;)Çok eğlendiğim ve yer yer de düşündüğüm bir film The Internship :) Vince Vaughn severim zaten,çok sempatik şirin adamdır . Film, 30unu geçmiş 2 kafadarın Google'da staj yapmaya başlamasıyla yaşadıklarını konu alıyor. Komedi filmi olduğu halde,baya eğitici,öğretici,ders veren bir film olmuş. Bu açıdan hoşuma gitti.Bazı şeyleri insanın kafasına dank ettiriyor :) Ayrıca Google'un çalışma sahasını da filmde görüyoruz (gerçek mi bilmiyorum ama). Öneririm.


The Way Way Back,yine gayet sevimli ve sıcak bir film ;) Bunda baya tanıdık oyuncular var. Steve Carrell ki çok severim ama burada gayet gıcık ve kendi gibi olmayan bir karakterdeydi. Toni Collette ve Sam Rockwell ise diğer tanıdık isimler. İçine kapanık bir ergen gencin, bir su parkında biriyle tanışması ve orada çalışmaya başlamasıyla,nasıl hayatının ve bakış açısının değiştiğini anlatıyor. 
3 yorum:

Adsız dedi ki...

Bir sürü izlenecek film çıktı bana!
Starlett dışında diğerlerini izlemedim ama hepsini not aldım canım.
İlk önce Haunter'dan başlayacağım gibi gibi...

Junkhead dedi ki...

mor rimel,ooo hadi yaa ne güzel bir sürü film oldu listende bak,ben de buara filmsiz kaldım ya :)) Bu postlara en çok sevinen,ilgi gösteren sensin galiba baksana yorumların eksik olmuyor hiç,mutlu oluyorum hehehh ..

Adsız dedi ki...

Evetttt kesinlikle!
Sayende bir sürü film izliyorum canım.
Ve de film yazılarını hep merakla bekliyorum :)

Yorum Gönder